Czarnogóra i Kosowo 21-30.07.2024

Cytując słowa lorda Georga Byrona „… w momencie powstawania naszej planety najpiękniejsze połączenie ziemi z morzem przypadło wybrzeżu Czarnogóry”   z wielką przyjemnością zapraszamy Was na bałkańskie wakacje do niewielkiej krainy wciąż do końca nieodkrytej, bogatej w górskie
i nadmorskie krajobrazy. A  w drugiej części wyprawy odwiedzimy  Kosowo,  którego trudna historia i wyjątkowe piękno sprawią, że Wasze bałkańskie wakacje będą wyjątkowo ekscytujące.

Poetycka nazwa Montenegro idealnie wpisuje się w klimat kraju pełnego przepięknych plaż nad krystalicznie czystym Adriatykiem, zacisznych zatoczek i potężnych masywów górskich,  turkusowych rzek, tajemniczych miasteczek, bałkańskich zapachów i smaków.  Podczas naszej wycieczki odwiedzimy głównie z perspektywy bezdroży m.in. najbardziej wysunięty na południe fiord czyli zachwycającą Zatokę Kotorską, najgłębszy w Europie kanion rzeki Tary, zjawiskowy Park Narodowy Durmitor, najbardziej dzikie w Europie pasmo górskie Prokletije i wiele innych cudownych miejsc. Odpoczniemy w gaju oliwnym na campingu przy jednej z adriatyckich plaż, a większość nocy spędzimy w przepięknych miejscach pośród nietkniętej cywilizacją przyrody.
Kosowo oferuje wiele możliwości dla miłośników jazdy terenowej 4×4, ze względu na swoje zróżnicowane tereny, obejmujące góry, doliny i tereny podgórskie. Odwiedzimy m.in. Prisztinę, Prizren – kosowską perełkę turystyczną i Diakovicę w dolinie rzeki Erenik. Zachwycimy się górskimi krajobrazami i przeżyjemy przygodę  off-road, ponieważ kosowskie drogi zapewniają niezapomniane doświadczenia dla entuzjastów jazdy terenowej.

Plan ramowy oraz szczegóły dotyczące wyprawy prześlemy zainteresowanym po otrzymaniu zgłoszenia.

Zapraszamy wszystkich właścicieli samochodów z napędem 4×4 i reduktorem, tak tych rozpoczynających przygodę z off-roadem, jak i doświadczonych off-roadowców. Wyprawa jest daleka, dlatego też bardzo ważne jest, aby Wasze samochody były w 100 % sprawne. Podobnie, jak większość naszych imprez, wyprawa na Bałkany ma charakter rodzinny, dlatego pamiętajcie o zabraniu Waszych pociech.

Dodatkowe informacje: 608 035 471 „Malutka”

Termin: 21.07.2024 r. – 30.07.2024 r. (10 dni)

Start: camping w Bośni, przy granicy z Czarnogórą
Meta: Diakowica, Kosowo

Trasa: o charakterze turystycznym, krajoznawczo-widokowym, drogami publicznymi, do pokonania każdym samochodem terenowym z napędem 4×4 i reduktorem. Poruszamy się w kolumnie za przewodnikiem, zgodnie z przepisami ruchu drogowego oraz uwagami przewodnika.

Długość trasy: ok. 700 km na terenie Czarnogóry; ok. 300 km na terenie Kosowa

Noclegi planujemy „na dziko” oraz na campingach, dlatego niezbędne są namioty i wyposażenie biwakowe. 

Wymagania:
– sprawne Auto 4×4 z reduktorem,
– radio CB,
– solidne zaczepy,
– zalecane opony – AT,
– nastawienie na dobrą zabawę,
– wyposażenie biwakowe (namiot, śpiwory, stolik, krzesełka, kuchenka turystyczna itp.),

Mile widziany szpej: liny, taśmy, szekle, wyciągarka (mogą się przydać).

Wpisowe: 2500 zł/załoga bez względu na ilość osób

Min
. załóg: 4
Max. załóg: 8

Zapewniamy:
– pamiątkowe naklejki,
– 2 koszulki okolicznościowe,
– wspaniałą przygodę i niesamowite widoki,
– doborowe towarzystwo,
– przygotowanie legalnej trasy,
– opiekę organizatora.

Wpisowe nie obejmuje:
– wyżywienia,
– noclegów,
– biletów wstępu i opłat parkingowych,
– paliwa,
– ubezpieczenia.
Dodatkowe koszulki70 zł/szt.

Niezbędne informacje:
– termin NIE UWZGLĘDNIA dojazdu oraz powrotu do kraju;
– tereny po których się poruszamy są całkowicie bezpieczne;
– oficjalną walutą w tak w Czarnogórze, jak i w Kosowie jest EURO.
Granicę przekraczamy na podstawie dowodu osobistego lub paszportu. W Kosowie wymagany jest paszport lub dowód osobisty biometryczny

W mailu zwrotnym wyślemy wysokość opłaty rezerwacyjnej oraz numer konta, na które należy ją wpłacić, w celu wpisania na listę uczestników. Opłata jest odejmowana od rozliczenia końcowego.
Opłata rezerwacyjna nie podlega zwrotowi, chyba że nie zgłosi się minimalna liczba załóg.
O udziale w imprezie decyduje kolejność wpłat opłaty rezerwacyjnej.

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania imprezy ze względu na małą ilość chętnych.
Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany trasy/programu imprezy w zależności od warunków atmosferycznych i innych zdarzeń, w tym losowych, nie wynikających z winy organizatora.

UWAGA! Jeżeli  w ciągu 48 h od wysłania zgłoszenia nie otrzymasz potwierdzenia, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM. Jeśli również tam nie ma informacji zwrotnej oznacza to, że formularz do nas nie dotarł. W takiej sytuacji prosimy o kontakt telefoniczny 608 035 471  lub mailowy biuro@azymut4x4.pl

    CZŁONKOWIE ZAŁOGI:

    REGULAMIN